Obsługa logistyki firm - dlaczego warto zlecić ją firmie zewnętrznej?

Nowoczesny outsourcing to doskonały sposób na optymalizację kosztów prowadzenia działalności oraz na zapewnienie Klientom profesjonalnych usług umożliwiających wyróżnienie się na tle konkurencji. Zalety tego rozwiązania dostrzega coraz więcej przedsiębiorstw z różnych branż – podmiotom zewnętrznym powierza się obecnie bardzo często całą obsługę logistyki. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej tego typu praktykom i postaramy się wskazać, w jakich obszarach są one najbardziej korzystne.

 

Obsługa logistyki firm - dlaczego warto zlecić ją firmie zewnętrznej?

Specjalistyczne procesy logistyczne realizowane w przedsiębiorstwach wymagają wykwalifikowanej kadry, dostępu do odpowiednio wyposażonej floty pojazdów, a przede wszystkim opracowania skutecznych procedur postępowania, także w sytuacjach awaryjnych. Jeżeli Państwa firma nie dysponuje odpowiednim zapleczem technicznym oraz wiedzą w zakresie obsługi logistyki, zdecydowanie bardziej opłacalnym rozwiązaniem staje się korzystanie z zasobów firm zewnętrznych.

Dzięki temu będzie możliwe znaczne usprawnienie procesów dotyczących łańcucha dostaw, a także odciążenie przedsiębiorstwa w kwestiach wykraczających poza jego kluczowy obszar działalności. To z kolei przyczyni się do oszczędności nie tylko pieniędzy (np. ze względu na niższe koszty wysyłki wyrobów), lecz również czasu, który będzie można wykorzystać na rozwój firmy w innych obszarach.

 

Jakie działania obejmuje obsługa logistyki firm?

Przedsiębiorstwa specjalizujące się w realizacji tego typu usług mogą dla Państwa, jako operator, wykonać m.in. takie zadania, jak:
• prowadzenie magazynu produktów i materiałów
• co-packing i konfekcjonowanie
• wymiana uszkodzonych opakowań, przyjmowanie zwrotów i reklamacji
• foliowanie i etykietowanie produktów
• wysyłka końcowa i dostarczenie Klientowi zamówionych produktów
• monitorowanie przesyłek on-line i wydawanie dowodów dostawy

 

Bardzo często obsługa logistyczna firm obejmuje również utylizację odpadów poprodukcyjnych.

CoPackingTea posiada odpowiednie zaplecze techniczne i transportowe, aby zapewnić Państwu usługi na najwyższym możliwym poziomie. W branży działamy już od ponad 30 lat, więc będziemy w stanie elastycznie dostosować się do Państwa potrzeb. Zapraszamy serdecznie do współpracy!

0
Feed

Zostaw komentarz